24 grudnia 2017

Wattpadowe Cudeńka - 5 świetnych pozycji dla fanów fantasy i SF :D


Hej, hej!

Zanim zaczniemy to życzę wam wszystkim wesołych świąt, szczęścia, pieniędzy na książki, czasu i chęci na czytanie i dużo wspaniałych książek! Najlepszego, ludziki! 🎄♥

...Kiedyś wspomniałam, że uwielbiam tradycyjne książki i gdybym mogła dostać w łapki papierowe egzemplarze opowieści z internetu, to właśnie je bym czytała. W tym poście chciałabym wam przedstawić kilka historii z Wattpada, które chciałabym mieć na swojej drewnianej półeczce :D

(kolejność losowa)

Seria Mallaroy, w której skład wchodzi Mallaroy i Dzieci Mallaroya, to wspaniała opowieść fantasy. Może nie czytałam wielu książek z tego gatunku, ale Mallaroy jest na pewno jedną z lepszych.
Zdarzyło się kiedyś w waszym życiu, że wasza siostra okazała się zmiennokształtną i została przyjęta (lub zmuszona do pójścia?) do nadnaturalnej szkoły? A co gdyby nastolatka zniknęła niedługo potem, a wy musielibyście ją udawać w tym dziwacznym miejscu i przy okazji niebezpiecznym dla zwykłego człowieka ze względu na obecność wampirów, wilkołaków czy łowców? Ach, oczywiście jest jeszcze pewien snobistyczny wampir królewskiej krwi... Jak myślicie, Erin wbije mu kiedyś kołek w serce?
Styl Antyarktyki jest bardzo, bardzo, bardzo przyjemny, a fabuła naprawdę interesująca. Postacie są świetnie wykreowane, a ich rozmowy tak bardzo prawdziwe i nastolatkowe, że... Ach! Cuuudo.


Kolejna wspaniała seria to kolejno Buenaventura Exodus autorstwa Astry Faraday.
Ta niesamowita powieść o tajemniczych stworzeniach wmieszanych w nasz świat jest niebezpieczna i uzależniająca. Główna bohaterka, uwaga uwaga!, jest Polką, która nie wstydzi się swojego pochodzenia. (Czy tylko ja zawsze mam żal, kiedy pojawi się postać z Polski, która przy pierwszej okazji wypiera się swoich korzeni? :( ). Destiny jest bardzo podejrzliwą i dość pewną siebie istotą, no chyba że pojawi się gdzieś woda... Dziewczyna cierpi na hydrofobię. Co się wydarzy, kiedy Des trafi w słoneczne okolice Miasta Aniołów? Kto kim jest? Komu powinna ufać?
Uwaga! Powieść trzyma w napięciu przez cały czas!

Co wiesz o potworach? w wykonaniu Reszki czy też Człowieka z Lasu jest równie świetna jak pozostałe. Czytałam na jednym wydechu. Co tam książki papierowe skoro mam takie cudeńko do przeczytania?
 Świat bez kolorów, imion i uczuć. Każdy jest dla siebie uprzejmy z zasady. Każdy jest idealny w swojej bezuczuciowości. Ale co gdy jeden chłopiec, syn naukowca, który pracuje nad dalszym "udoskonalaniem" wszystkiego, zacznie odkrywać prawdę o swoim świecie? Co gdy wzbudzi uczucia w swojej młodszej o kilka lat przyjaciółce, a potem ją zostawi? Co gdy wspomnienia o nim zaczną wracać? Kto w tym świecie jest prawdziwym potworem?
Potworki to niesamowita opowieść o świecie, ludziach i ich uczuciach. Uniwersum w niej przedstawione sprawia, że ma się ochotę przemyśleć do czego dąży świat. Co się wydarzy w przyszłości. I kto zasługuje na miano potwora...

Świat, w którym genetyka jest rozwinięta w takim stopniu, że ludzie mogą sobie wybrać jak będzie wyglądać ich potomstwo. Wybrać lepsze geny swoje lub dodać inne, tak by młodzi wyglądali idealnie. Ciekawe, nie? Ale co gdyby w ramach eksperymentu zmieszać geny człowieka i zwierzęcia? Co powstanie z tej mieszanki?
Inshi to ludzie nieidealni. Nieudane eksperymenty wymieszki genów ludzi i zwierząt. Ale mogą być niebezpieczni. Ci, którzy nie zagrażają zwykłym ludziom mogą żyć normalnie. Pod stałą opieką rządu, z depczącym im po śladach LOGiN'em i ukrywając się przed innymi. Wymarzone życie, nie?
Nieidealna gold_wind jest tym lepszą powieścią, że akcja dzieje się na naszym, polskim podwórku za około 35 lat. To tak blisko, no nie? Nieważne. Historia jest świetna. Potrafi wciągnąć czytelnika w swój świat...

Następną świetną historią o przyszłości jest Urodziłam się na farmie dzieci Klofa-fa-fy (czy powinnam odmieniać ten nick?). Tym razem spotykamy się ze światem, w którym nikt się nie rodzi w ten znany nam i naszym przodkom sposób a życie jest wydłużone o kilka razy. Światem, w którym zwykła ciąża jest śmiertelną chorobą. Światem, w którym każdy musi mieć kilka klonów, które w razie potrzeby oddadzą nam swoje organy. Światem, w którym można wykupić Lustro. Klona, który przez całe swoje życie jest uczony  myśleć jak my sami. Być nami. Gdyby coś się stało, Lustro nas zastąpi, a nasza śmierć zostanie zamaskowana jako zwykły przypadek. Nas nie ma, przychodzi czas Lustra... A teraz poznajcie 5015080GJAQ czy też czterdziestodwuletnią Melanie Pierce, córkę Agathy i Bolivara Pierce'ów. Lustro.
Książka jest naprawdę bardzo ciekawa. Styl przyjemny, prosty i tak pasujący do czasów i głównej bohaterki... Polecam!

Na koniec chciałabym wspomnieć o Sekretach Huncwotów i Bloody Marks. Nie czytałam wielu fanficów, po prostu mnie do nich nie ciągnie. Jednak czytając te twory czułam się, jakby to były prawdziwe dodatki do serii o Harrym Potterze. Pierwsza z wymienionych jest świetną historią o życiu Huncwotów, jak dla mnie najlepszym prequelem jaki mógł powstać do HP. A druga...Pozbawiona magii opowieść o Huncwotach w naszych czasach, prawie i tajemniczych zbrodniach. Najbardziej chyba podoba mi się szukanie licznych nawiązań do serii.
Nie wiem co mogłabym napisać, żeby was zachęcić. Po prostu uwierzcie mi na słowo, że czyta się przyjemnie. Że życie przedstawione w tych opowieściach jest niesamowite. Bohaterowie są prawdziwi. Ludzie, Takoizu przekonała mnie do Jamesa, a to już naprawdę coś. Wszystkich lubiących HP zaganiam do czytania, no już!
(PS. Współautorką Bloody Marks jest Prowodyrka).


Wiem, może ktoś z was zna lepsze historię, czy to z Watt, czy książkowych, ale te moim zdaniem naprawdę świetne i gorąco polecam wszystkim...


Czytacie coś na Wattpadzie czy raczej unikacie go jak ognia? A może coś piszecie? Hej, ludki, a może ktoś z was zna wspomniane historie? Jeśli tak, to podobały się wam czy nie wasze klimaty
Podyskutujmy w komentarzach, nic wam przecież nie zrobię - jestem grzeczną istotą 😁


Zaczytanych świąt! ♥★🎄

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.